Kúpiť posilňovacie stroje – e-shop

Sprievodca výberom
strojov


Posilňovacie stroje  >  Posilňujte šikmé brušné svaly

Posilňujte šikmé brušné svaly

Ďalšou dobrou radou od fitness trénerov je posilňovať iba šikmé brušné svaly. Pozrime sa tejto rade na zúbok.

A čo sú to tie šikmé brušné svaly?

Delíme ich do dvoch skupín - vnútorné a vonkajšie. Vonkajšie šikmé svaly prechádzajú krížom nadol od spodných rebier a napájajú sa na lonovou kosť a na panvu. Vnútorné šikmé svaly ležia pod vonkajšími (začínajú pri bedrovej kosti a vedie k posledným trom rebrám). Majú na starosti predovšetkým rotáciu chrbtice a tiež pohyp pri ukláňaní. Sú veľmi dôležité pre správnu funkčnosť chrbtice a pre zdravý chrbát.

Posilňovaním šikmých svalov spevňujete pás, teda tieto cviky sú veľmi obľúbené najmä u žien. Tiež je dobré trénovať šikmé svaly prednostne pred tými priamymi, pretože je zvyčajne máme slabšie.

Ako posilňovať šikmé brušné svaly?

Základným cvikom na brušné svaly sú skracovačky. Na šikmé svaly potom zaberá ich varianta - šikmé skracovačky:

Ľahnite si na podložku a bedrá pritlačte k zemi. Členok pravej nohy oprite o koleno ľavej, pravú ruku upažte do strany a tú ľavú položte dlaňou za hlavu. S výdychom priblížte ľavý lakeť k pravému kolenu a s nádychom povoľte. Preveďte niekoľko opakovaní a strany vystriedajte. V krajnej pozícii vždy chvíľku vydržte a uvedomte si, ako sval pracuje. Dôležité je správne dýchanie a výdrž. Opakujte 10-15krát, v dvoch až troch sériách.

Vyskúšajte tiež vzpor na boku:

Ľahnite si na podložku na bok a oprite sa o predlaktie. Porovnajte ramená, boky a členky do jednej osi a s výdychom zdvihnite panvu nahor k stropu. Panvu ľahko podsaďte, chvíľku vydržte a s výdychom povoľte späť na zem. Môžete skúsiť dve varianty - buď výdrž hore, alebo dynamické zdvíhanie bokov. Ak je pre vás tento cvik príliš obtiažny, oprite sa spočiatku o kolená a až pas posilníte, zaprite sa o hrany chodidiel.

Medzi ďalšie cviky potom patria úklony s jednoručnými činkami, zdvíhanie členkov ľahu na boku, alebo rôzne rotačné cviky na podložke, alebo na pomôckach ako sú Rotana, alebo balančné podložky.

Tip na posilňovacie pomôcku pre šikmé brušné svaly

K precvičeniu šikmých brušných svalov vám postačí balančné podložka. Na tej môžete vykonávať veľmi účinný cvik s rotáciou hrudníku, ktoré veľmi efektívne šikmé brušné svaly posilníte. Veľmi obľúbená je podložka inSPORTline Dome Mini, stabilná balančná podložka, vhodná na cvičenie aj sedenie, na spevnenie postavy a pretiahnutie hlbokých svalov. Okrem hlbokých šikmých svalov cvičením na Dome Mini tiež odbúrate stres a uvoľníte napätie vo svaloch. Vďaka maximálnemu zaťaženiu 150 kg je vhodná pre všetkých športovcov.

Zdieľajte článokOdporúčame posilňovacie stroje


Ďalšie novinky

Posilňovacie stroje na bicepsy

V poslednej dobe sú veľmi žiadané posilňovacie stroje zamerané na horné končatiny - napríklad posilňovač bicepsov, posilňovač prsných svalov a ramien, posilňovací stroj biceps/triceps, posilňovač ramien a ďalšie. Výborná je aj multifunkčná hrazda.

Ako na posilňovanie chrbta doma

Bolesti chrbta dnes trápia takmer celú populáciu vrátane detí. Sedenie v práci, škole, automobiloch, a potom doma pri počítačoch či na gaučoch pri televízii je naozaj rozsiahly negatívny jav. Nárazovo pomôžu maséri, ale účinnú kompenzáciu zaistí len cvičenie.

Posilovacie stroje na brucho

Posilňovaním brušných svalov docielite nielen plochého a vyrysovaného brucha, ale aj spevnenia celého tela, čím uľahčíte trupu pri otáčaní sa. Tiež lepšie ochránite vnútorné orgány a vylepšíte dýchanie. Špeciálne posilovacie stroje, ktoré si predstavíme, dokážu vytrénovať brucho v pomerne krátkom období.

všetky novinky