Kúpiť posilňovacie stroje – e-shop

Sprievodca výberom
strojov


Posilňovacie stroje  >  Ako vybrať posilovacie stroje?

Ako vybrať posilovacie stroje?

Pri výbere posilňovacieho stroja sa odporúča odpovedať na tieto otázky:

Zvážte, ktoré časti tela chcete posilňovať

Dnes už existujú stroje na posilňovanie nielen častí tela, ale dokonca aj jednotlivých svalov. Existujú ale aj stroje, ktoré umožňujú posilňovanie celého tela (multifunkčné posilňovacie veže).

Pre kvalitné posilňovanie je najvhodnejšia kombinácia viacerých strojov. Záleží však na vašich finančných možnostiach a dostatku priestoru pre umiestnenie posilňovacích strojov. Ideálne je mať pre cvičenie vyhradenú miestnosť, alebo aspoň väčšiu časť miestnosti.

Pre posilňovanie a formovanie dolných končatín si vyberte rotopedy, egrometry, bežecké pásy, alebo cyklotrenažéry. Horné končatiny, chrbát a prsné svaly precvičia veslovacie trenažéry, stepper zase zadok a nohy. Skúsení športovci nedajú dopustiť na klasické činky a posilňovacie lavice.

Ako je to s nosnosťou strojov?

Na tú sa určite nezabudnite pozrieť! Voľte radšej nosnosť o desiatky kilogramov vyššia ako potrebujete, získate tým stabilnejší a bezpečnejší stroj. U kladkových strojov dávajte pozor na kvalitu kladky a laná, neriskujte pád závažia a poškodeniu podlahy.

Vyberte si kvalitne posilovacie stroje v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame posilňovacie stroje


Novinky

Posilňovacie stroje na bicepsy

V poslednej dobe sú veľmi žiadané posilňovacie stroje zamerané na horné končatiny - napríklad posilňovač bicepsov, posilňovač prsných svalov a ramien, posilňovací stroj biceps/triceps, posilňovač ramien a ďalšie. Výborná je aj multifunkčná hrazda.

Ako na posilňovanie chrbta doma

Bolesti chrbta dnes trápia takmer celú populáciu vrátane detí. Sedenie v práci, škole, automobiloch, a potom doma pri počítačoch či na gaučoch pri televízii je naozaj rozsiahly negatívny jav. Nárazovo pomôžu maséri, ale účinnú kompenzáciu zaistí len cvičenie.

Posilovacie stroje na brucho

Posilňovaním brušných svalov docielite nielen plochého a vyrysovaného brucha, ale aj spevnenia celého tela, čím uľahčíte trupu pri otáčaní sa. Tiež lepšie ochránite vnútorné orgány a vylepšíte dýchanie. Špeciálne posilovacie stroje, ktoré si predstavíme, dokážu vytrénovať brucho v pomerne krátkom období.

všetky novinky