Kúpiť posilňovacie stroje – e-shop

Sprievodca výberom
strojov


Posilňovacie stroje  >  Cviky na brušné svaly

Cviky na brušné svaly

Brušné partie patrí medzi tie problémové. Ako na cvičenie na brucho? Máme pre vás rady od fitnes trénerov!

Posilňovanie brušných svalov patrí medzi najpoužívanejšie cviky pri domácom i profesionálnom cvičenia. Ako si vypracovať ploché, vyrysované brucho?

Odporúčame cvičenie brušných svalov ponechať na koniec tréningu, pretože brušné svaly zapájate do cvikov iných partií tela.

Nestarnúci skracovačky

Najpopulárnejší cvik na vypracovanie "dokonalého brucha" je skracovačky. Môžete ju cvičiť na fitness podložke, alebo posilňovaciu lavicu. Ležíte s pokrčenými nohami, chodidlá na podlahe, dlane máte za zátylkom. So začiatkom výdychu pomaly zdvíhajte hlavu a hrudník smerom ku kolenám. Až sa lopatky odlepí od podložky, krátko vydržte as nádychom sa pomaly vráťte do ľahu.

Tipy pre lepšiu skracovačky

  • skúste zdvihnúť chodidlá niekoľko centimetrov nad zem, posilníte aj spodné brušné partie
  • obtiažnosť skracovačky sa časom (s väčšou silou a svalovou hmotou) znižuje, opäť ju zvýšite použitím kladky, alebo iného závažia

V akých sériách cvičiť? Záleží na vašom pokroku. Začiatočníci by mali cvičiť 3x týždenne, 2 až 3 série po 10 až 15 opakovaniach. Odpočinok medzi sériami odporúčame 30 až 60 sekúnd.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 2. 2013


Odporúčame posilňovacie stroje


Ďalšie novinky

Ako často cvičiť na posilňovacej lavici?

Nákup posilňovacej pomôcky je jedna vec, a motivácia zacvičiť si nevyhnutne druhá. Cvičiť sa má v sériách, bez podvádzania, a potom si nechať čas na regeneráciu, pretože práve v tomto období rastú svaly.

28. 4. 2016

Nie som brucho, som „vianočka“!

Získať sexy „vianočku" na bruchu ešte nikdy nebolo tak ľahké. Je tu totiž inovatívny skladací posilňovač brušných svalov Ab Lifter Easy.

26. 11. 2015

všetky novinky