Kúpiť posilňovacie stroje – e-shop

Sprievodca výberom
strojov


Posilňovacie stroje  >  Vedci sa zhodli. Posilňovanie predlžuje život

Vedci sa zhodli. Posilňovanie predlžuje život

Dostatok pohybu je určujúci pre dĺžku života a jeho kvalitu. Zhodli sa na tom početné výskumy poslednej doby. Za najlepšiu fyzickú aktivitu pre seniorov považujú posilňovanie vhodne kombinované s aeróbnym cvičením. Zabraňuje totiž úbytkom svalovej hmoty, ktoré inak sprevádzajú proces starnutia.

Bohužiaľ lekári zatiaľ často seniorov od posilňovania skôr odrádzajú – odporúčajú im iba aeróbne cvičenie. Aj sami seniori sa mnohokrát po akútnom probléme „šetrí" niekoľko rokov, namiesto týždňov.

Po každej prekonanej chorobe je však nutné posilňovať, aby oslabené telo neodoberalo vlastné bielkoviny. V budúcnosti by potom bolo ešte viac zraniteľné.

Úspech posilňovania pre seniorov samozrejme závisí na primeranej záťaži a aktuálnom stave. Jeho hlavné prínosy sú:

  • Zachovanie svalovej hmoty
  • Prevencia osteoporózy (riedkych kostí)
  • Účinný boj proti obezite
  • Významné zníženie rizika pádov

Účinné posilňovanie pre všetky vekové kategórie ponúkajú moderné prístroje. Dobré je začať vo fitness centre a podľa rady trénera alebo konzultanta si potom zaobstarať vhodný posilňovací stroj na domáce použitie.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 8. 3. 2014


Odporúčame posilňovacie stroje


Ďalšie novinky

Ako často cvičiť na posilňovacej lavici?

Nákup posilňovacej pomôcky je jedna vec, a motivácia zacvičiť si nevyhnutne druhá. Cvičiť sa má v sériách, bez podvádzania, a potom si nechať čas na regeneráciu, pretože práve v tomto období rastú svaly.

28. 4. 2016

Nie som brucho, som „vianočka“!

Získať sexy „vianočku" na bruchu ešte nikdy nebolo tak ľahké. Je tu totiž inovatívny skladací posilňovač brušných svalov Ab Lifter Easy.

26. 11. 2015

všetky novinky